معلم موفق | کلیدهای برتربودن برای معلم موفق

معلم موفق | کلیدهای برتربودن برای معلم موفق

معلم موفق | کلیدهای برتربودن برای معلم موفق

موفق ترین  معلمان ویژگی های مشترک دارنددر اینجا شش کلید کلیدی برای داشتن یک معلم موفق است . هر معلم می تواند از تمرکز بر این ویژگی های مهم بهره مند شود . موفقیت در تدریس، مانند بسیاری از حوزه های زندگی، تقریبا به نگرش و رویکرد شما بستگی دارد.

معلم موفق | کلیدهای برتربودن برای معلم موفق

۱- حس شوخ طبعی

حس شوخ طبعی می تواند به شما در تبدیل شدن به یک معلم موفق کمک کند . حس شوخ طبعی شما می تواند شرایط کلاس درس را قبل از اینکه باعث اختلال شود را از بین ببرد . حس شوخ طبعی نیز کلاس را برای دانش آموزان لذت بخش تر می کند و احتمالا دانش آموزان به دنبال حضور در آن و توجه به آن هستند . مهمتر از همه، حس شوخ طبعی به شما این امکان را می دهد که شادمانی را در زندگی مشاهده کنید و فردی شادتر را از طریق این کار گاه به گاه استرس زا پیشرفت دهید.

 

۲-نگرش مثبت

نگرش مثبت یک دارایی بزرگ در زندگی است بسیاری از توپ های منحنی در زندگی شما و به ویژه در حرفه تدریس پرتاب خواهد شد . نگرش مثبت به شما کمک خواهد کرد تا با بهترین راه حل این موارد را برطرف کنید . به عنوان مثال، شما ممکن است روز اول مدرسه را پیدا کنید که شما در حال آموزش جبر ۲ به جای جبر ۱ هستید

این وضعیت ایده آل نیست، اما یک معلم با نگرش درست سعی خواهد کرد تا از طریق اولین روز تمرکز خود را بدون تأثیر منفی بر دانش آموزان متمرکز کند.

نگرش مثبت نیز باید حرفه ای به سمت همسالان افزایش یابد . تمایل به کار با دیگران  کیفیت کیفی بسیار مهم است. سرانجام، یک نگرش مثبت باید به خانواده های دانش آموزان در ارتباطات با کیفیت بالا داده شود . خانواده دانش آموزان شما ممکن است بهترین مشارکت شما در توسعه دانش آموزان برای موفقیت تحصیلی باشد.

 

۳- انتظارات آکادمیک بالا

یک معلم موثر باید انتظارات بالا داشته باشد . شما باید تلاش کنید که میل  دانش آموزان خود را افزایش دهید . اگر تلاش کمتری دارید، موفقیت کمتری خواهید داشت. شما باید با یک نگرش کار کنید که می گوید دانش آموزان می توانند به سطح انتظارات شما دست یابند و به آنها اعتماد بیشتری نیز می دهد .

این به این معنی نیست که شما باید انتظارات غیر واقعی داشته باشید . با این حال، انتظارات شما یکی از عوامل کلیدی در کمک به دانش آموزان در یادگیری و دستیابی به آنها خواهد بود .

استراتژی های ارزیابی مناسب برای نظارت بر پیشرفت دانش آموزان را انتخاب کنید.

 

۴ – ثبات و عدالت

برای ایجاد یک محیط یادگیری مثبت، دانش آموزان باید هر روز از شما انتظار داشته باشند . شما باید سازگار باشید. این یک محیط یادگیری امن برای دانش آموزان ایجاد خواهد کرد و آنها بیشتر به موفقیت خواهند رسید . شگفت انگیز است که دانش آموزان در طول روز می توانند با معلمان سازگار شوند و از سختی و آسایش برخوردار باشند. با این حال، آنها محیطی را دوست دارند که در آن قوانین دائما تغییر می کنند. بسیاری از دانشجویان عادلانه و سازگاری را اشتباه گرفته اند. یک معلم سازگار شبیه یک فرد عادی است . یک معلم عادلانه دانشجویان را به طور مساوی در یک موقعیت مشابه رفتار می کند.

 

۵- آموزش درگیر

مشارکت دانشجویان، وقت  ، وظیفه، انگیزه … این مفاهیم برای آموزش موثر  و ضروری است . با استفاده از این مفاهیم، دانش جویان  درک می کنندکه معلم دائما مانند نبض کلاس است . این به معلم اجازه می دهد توجه داشته باشد که دانش آموزان مهارت های لازم را برای ادامه دارد یا اینکه دانش آموزان نیاز به حمایت بیشتری دارند.

 

۶ – انعطاف پذیری و پاسخگویی

یکی از اصول تدریس باید این باشد که همه چیز در وضعیت ثابت تغییرکند. وقفه ها و اختلالات هنجار هستند . بنابراین، نگرش انعطاف پذیر نه تنها برای سطح استرس شما بلکه برای دانش آموزان شما که انتظار دارند مسئولیت داشته باشید و کنترل هر موقعیتی را داشته باشید مهم است. “انعطاف پذیری و پاسخگویی” می تواند به مهارت معلم در ایجاد تنظیمات در یک درس در زمان واقعی و برای پاسخ دادن به هر شرایط در حال تغییرکمک کند . حتی معلمان ماهر و مجرب در موقعیتی قرار می گیرند که یک درس به همان اندازه برنامه ریزی نشده باشد، ممکن است در مورد آنچه اتفاق می افتد و به آنچه که به عنوان “لحظه ای قابل آموزش” شناخته می شود، پاسخ دهد. 

در نهایت، این کیفیت توسط پاسخ معلم به دانش آموز است که آیا نمی فهمید..

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *